Sıvıyağlı Kurabiye (Videolu)

Değerlendir:
1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Konu: Sıvıyağlı Kurabiye (Videolu)

1. Teşekküre Gitİndir #1
    Teşekküre Git
    Kıdemli Üye TosunPaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Standart Sıvıyağlı Kurabiye (Videolu)

Kaç Kişilik: 8-10

Hazırlama: 5dk

Pişirme: 25dk

Sıvıyağlı Kurabiye (Videolu) Tarifi İçin Malzemeler[*]1 su bardağı sıvı yağ[*]4 yemek kaşığı pudra şekeri[*]Yarım su bardağı nişasta[*]1 paket vanilya[*]1 çay kaşığı kabartma tozu[*]2, 5 su bardağı un (Yaklaşık)[*]İsterseniz içine portakal kabuğu veya limon kabuğu gibi aromalar ekleyebilirsiniz[*]Ayrıca üzeri için pudra şekeri[/LIST]

Sıvıyağlı Kurabiye (Videolu) Tarifi Yapılışı

Hamuru yaparken az bişey tadına bakın şekeri az gelirse ilave edin. Benim yaptığım şekilde az şekerli oluyor ama üzerine pudra şekeri serpince tam oluyor. Çok veya az şekerli seviyorsanız miktarı ayarlayın. Bu arada çok hassassanız sıvı yağ tadı veya kokusu hissedebilirsiniz. İçine limon veya portakal kabuğu rendelerseniz bunun da önüne geçmiş olursunuz. Bu arada yapmadan videoyu izlemenizi tavsiye ediyorum kurabiyenin kıvamını oradan görebilirsiniz ❤️
    Sıvıyağ, pudra şekeri, nişasta ve vanilyayı karıştırın.
    Unun yarısını ve kabartma tozunu da ilave edip yoğurun.
    Ele yapışmayan, avcunuzda sıkınca şekil alan bir hamur olacak. Kalan unu yavaş yavaş ilave ederek ele yapışmayan yumuşak bir hamur yoğurun
    Hamurdan parçalar koparıp elinizle sıkın ve hafifçe yuvarlayarak tepsiye dizin.Yuvarlarken bastırırsanız hamur dağılır dikkat edin.
    Önceden ısıtılmış 170 derece fırında altları hafif pembeleşene kadar pişirin (yaklaşık 20 dk pişirdim).
    Soğuduktan sonra pudra şekeri serperek servis edebilirsiniz.[/LIST]

Afiyet olsun ❤️ ❤️ ❤️ ❤️
    Daha fazla videolu tarif için beni youtube kanalımdan da takip edebilirsiniz 🙏
    Kanalımın adı Rabia’nın Tarifleri 👈 ❤️

Tarife Ait Diğer Resimleri

2. TosunPaşa üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler