Sayfa 2/2 İlkİlk 12
8 sonuçtan 6 ile 8 arası

Konu: tv.canlitv.team test

1. Teşekküre Gitİndir #6
    Teşekküre Git
    Üye OSMANLİTOKADİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

@markclark usta sen yeniden kodlamayacaksan ben konuyu kapatıyorum bir çok kişi şifreli olduğu için şikayet etti açık kaynaklı paylaşırsa kapatmam

2. Teşekküre Gitİndir #7
    Teşekküre Git
    Super Moderatör markclark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

tercih senin kardeşim adam kafa yormuş öyle paylaşmış saygı duymak gerekir.
    "ᴏʀᴛᴀᴍ ꜱᴀɴᴀʟ ᴏʟꜱᴀᴅᴀ, ɪ̇ꜱ̧ʟᴇɴᴇɴ ꜱᴜᴄ̧ ɢᴇʀᴄ̧ᴇᴋᴛɪ̇ʀ."

3. markclark üyemize teşekkür edenler:

4. Teşekküre Gitİndir #8
    Teşekküre Git
    Üye fibeley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Alıntı OSMANLİTOKADİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @markclark usta sen yeniden kodlamayacaksan ben konuyu kapatıyorum bir çok kişi şifreli olduğu için şikayet etti açık kaynaklı paylaşırsa kapatmam
    "bir çok kişi şifreli olduğu için şikayet etti" demişsiniz.
    Bu "bir çok" kişi nerede tam olarak ben mi göremedim? Ben sadece bir kişinin "şifreli olmasaydı iyi olurdu" mesajını gördüm ki zaten paylaşım yaptığım konuda sadece 2 kişinin mesajı bulunuyor.
    "bir çok kişi şikayet etti" derken sanki konu çok ilgi görmüş de ben bu aşırı ilgiye rağmen isteneni yapmamışım gibi bir algı oluyor bana göre.
    Konu sahibi olarak siz bile ilgilenmemişsiniz ki, konuyu açtığınızda aynı gün içinde zaman ayırıp kendimce açıklayıcı bir mesaj yazmışım siz daha "3 ay" sonra mesaj atıyorsunuz.

Kod zaten 2 adet curl isteğinden oluşuyor; 1.si kanal sayfasına ulaşmak için, 2.si de kanal sayfasından embed player'a ulaşıp yayını almak için.
    Kilit nokta embed kodlarında yayın linkinin şifrelenmiş olması ki bunu da konudaki mesajımda şifre algoritmasına nasıl ulaşılacağını da paylaşarak açıkladım.
    Linkleri deşifre edemedikten sonra da 2 satır curl kodunu paylaşmanın anlamı yok diye düşündüm. Neyin nerede olduğunu yazdım isteyen uğraşır dedim.
    Çünkü sitedeki yayınlar hiçbir yerde bulunmayan çok değerli yayınlar değil her yerde bulunan yayınlar, normalde uğraşmaya değmezdi bana göre.
    Sadece meraktan uğraşmak istedim ve sonuca ulaştım ki bu da kolay olmadı.
    Php'de zaten 2 satır curl kodu dışında bir de şifre çözen fonksiyon var, şifre çözme kısmı beni uğraştırdığı için de içimden böyle paylaşmak geldi.

3 ay sonra aklınıza gelip de başkasından yardım isteyeceğinize bana yazsaydınız belki isteğinize ulaşabilirdiniz.
    Balık vermek yerine balık tutmayı öğretmek misali, bir konuda istek ve çaba gösterenlere seve seve yardımcı olurum.

Ek olarak, yıllardır hobi olarak bu tarz şeylerle uğraşırım çok defa en büyük yayıncıların sistemleri için yöntemler paylaştım ama olan tek şey yöntemlerin kapatılması oldu.
    "Bu site zaten uyduruk paylaşsam ne olacak" diyebilirdim ama belki de bunca yıldır artık refleks olmuş olsa gerek, en kritik noktayı paylaşmamam yöntemin çalışmaya devam etmesini sağlamak içindir.

5. fibeley üyemize teşekkür edenler:

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu an 9 kullanıcı var. (1 üye ve 8 konuk)

1. bahri

Bu Konudaki Etiketler