Sayfa 3/3 İlkİlk 123
14 sonuçtan 11 ile 14 arası

Konu: Blutv m3u m3u8 checker

1. Teşekküre Gitİndir #11
    Teşekküre Git
    Moderatör köprülü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Örneğin akış bağlantılarına tıklandığında bağlantı başların da header bilgilerini çekmesi için şu adres eklenecek
    [Sadece kayıtlı ve aktif kullanıcılar bağlantıları görebilir.] Kayıt Olmak İçin Tıklayınız..
    Kullanıcı bağlantıya tıklayınca bağlantıya ilişkin içerik bilgileri çağırılacak ve bu bilgilere oynatılmak istenen bağlantı da dahil edilerek video playere gidilecek belki bu bir çözüm olabilir öyle değil mi

2. Teşekküre Gitİndir #12
    Teşekküre Git
    Üye atakan1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Alıntı köprülü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @atakan1983 teşekkür ederim kardeşim aslında web olarak var hazırladım fakat tarayıcı üzerinden Android de test ettiğim de video oynatma da sorun yaşadım açılan liste de en altta ki iki üç içerik oynarken diğerleri oynamıyor testler de de tarayıcı konsolunda şu hata yı veriyor ve ben buna çözüm bulamadım
    Access to XMLHttpRequest at 'https://kanal7dvr .blutv.com/blutv_kanal7_dvr2/live.m3u8' from origin 'null' has been blocked by CORS policy: No 'Access-Control-Allow-Origin' header is present on the requested resource.**

Tercüme: en-tr
    'https://kanal7dvr .blutv.com/blutv_kanal7_dvr2/live.m3u8' adresindeki 'null' kaynağından XMLHttpRequest'e erişim CORS politikası tarafından engellendi: İstenen kaynakta 'Access-Control-Allow-Origin' başlığı yok .**
    ama yine de üzerinde çalışıyorum ki zaten böyle bir problem olmasaydı paylaşmayı düşünüyordum ama buna rağmen denemek istiyorsan yada denemek isteyen olursa ben yine web halini paylaşayım buyrun web bağlantısı
    gizli içerik alıntı yapılamaz
    teşekkürler ama benim anlamadığım bir konu eğer olabilirse diye yazmıştım yinede ellerine sağlık uğraşmışsın o kadar emek var saygıdan başka bir şey söyleyemem kolay gelsin

3. 2 kişi bu gönderi için atakan1983 üyemize teşekkür etti:

4. Teşekküre Gitİndir #13
    Teşekküre Git
    Üye atakan1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

verdiğin linki iphone da denedim hepsi çalışıyor büyük ihtimal pc internet tarayıcılarında problem çıkartıyor mobil cihazlarda problem gözükmüyor harika çalışıyor

5. atakan1983 üyemize teşekkür edenler:

6. Teşekküre Gitİndir #14
    Teşekküre Git
    Üye fibeley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

@koprulu usta proxy dışında etkili bir yöntem olduğunu düşünmüyorum, sizin anlattığınız gibi olsaydı zaten kodun kendi içinde herkes çözerdi corsproxy doğmazdı.
    Ki zaten bu şekilde olsa tarayıcı geliştiricileri bunu düşünememiş ve boşuna boşuna böyle bir özellik getirmeye çalışmışlar demektir.
    Sorun script'in içinde değil script ile web arasına tarayıcının girmesinde. Bahsettiğim header'ın amacı tarayıcıya "aradan çekil" demektir.

Neden olmayacağını şöyle anlatayım, tarayıcı başka bir domaine yapılan herhangi bir istekte "Access-Control-Allow-Origin:*" header değerini görmezse sayfada çalışan script'e hiçbir bilgi iletmez.
    Yukarıda paylaştığınız [Sadece kayıtlı ve aktif kullanıcılar bağlantıları görebilir.] Kayıt Olmak İçin Tıklayınız..
    sayfası da response header'larına "Access-Control-Allow-Origin:*" değerini eklediği için scripte bilgi gider ki bu da zaten corsproxy mantığının aynısıdır.

Ancak yine bir sorun doğar, bir şekilde m3u8 verisini player'a iletseniz de m3u8'in içinde bulunan ver sürekli değişen .ts uzantılı video linklerinde bu header değeri gelmeyeceği için yine yayın açılmayacaktır.
    Bunu da yine proxy mantığıyla çalışacak bir php yazıp, m3u8 içeriğindeki her linkin başına corsproxy domain ekletip bu m3u8'i player'a yollatabilirsiniz.
    Bu da çok kişi tarafından kullanılırsa ucretsiz sunucuda aşırı yüklenmeye ve yavaşlamaya sebep olabilir. Bu cors mevzusu tarayıcıda çalışan player'ları zora sokuyor maalesef.

7. fibeley üyemize teşekkür edenler:

Sayfa 3/3 İlkİlk 123

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Bu Konudaki Etiketler