Nefis Kremalı Elmalı Pasta

Rate This Thread:
Results 1 to 1 of 1

Thread: Nefis Kremalı Elmalı Pasta

1. Go to Thank YouDownload #1
    Go to Thank You
    Kıdemli Üye TosunPaşa's Avatar

Info

Go to Top of Post

Default Nefis Kremalı Elmalı Pasta

Kaç Kişilik: 8-10

Hazırlama: 20dk

Pişirme: 25dk

Nefis Kremalı Elmalı Pasta Tarifi İçin Malzemeler

• 4 adet büyükçe elma
    • 1 yemek kaşığı şeker ( miktarı elmanın tadına ve damak tadına göre ayarlayabilirsiniz)
    • 1 tatlı kaşığı tereyağı
    • 1 tatlı kaşığı tarçın
    • Biraz ceviz ( miktarı damak tadına göre ayarlayabilirsiniz )
    • 1 küçük paket petibör bisküvi

KREMASI İÇİN;

• 3 su bardağı süt
    • 2 yemek kaşığı un
    • 2 yemek kaşığı nişasta ( Mısır nişastası kullandım )
    • 4 yemek kaşığı şeker ( miktarı damak tadına göre ayarlayabilirsiniz)
    • 1 paket vanilya
    • 1 tatlı kaşığı tereyağı

ÜZERİ İÇİN;

• Hindistan cevizi

Nefis Kremalı Elmalı Pasta Tarifi Yapılışı

Elmalı- bisküvili tatlıyı ilk kez bu şekilde denedim ve çok beğendik 👌🏻👌🏻👌 3fb;
    Hem görüntüsü, hem lezzeti harika oldu, pratik olması da en güzel tarafı 😍😍😍

1. Gelelim tarife, öncelikle elmaları yıkayıp soyuyoruz ve rendenin küçük tarafından rendeliyoruz.
    2. Tavaya rendelediğimiz elmaları, şekeri ve tereyağı alıp elmalar yumuşayıncaya ve suyunu çekinceye kadar pişiriyoruz, yumuşayan Elmalı harcı ocaktan alıp üzerine tarçın ve irice doğranmış cevizleri ekleyip karıştırıyoruz daha sonra üzerine bisküvileri elimizle kırarak tekrar güzelce karıştırıyoruz.
    3. Uygun küçük bir tepsiyi hafifçe suyla ıslatıp Elmalı harcımızı döküp yayıyoruz ve elimizle bastırarak düzeltiyoruz ve kenara alıyoruz.
    4. Kreması için uygun bir tencereye süt, şeker, un ve nişastayı koyarak ocağa alıp sürekli karıştırarak kaynayıncaya kadar pişiriyoruz, krema katılaşıp kaynamaya başlayınca üzerine tereyağı ve vanilyayı ekleyip tekrar 1-2 dakika pişirip ocaktan alıyoruz ve sıcak sıcak Elmalı harcın üzerine döküp yayıyoruz.
    5. Tatlı oda sıcaklığına geldiğinde üzerine bolca hindistan cevizi serperek üzerini streçle kapatıyoruz ve buzdolabında 4-5 saat dinlendikten sonra dilimleyerek servis ediyoruz.

Ben çok tatlı olmasını istemediğim ekşi elma kullandım ve 1 yemek kaşığı şeker ekledim ama siz şeker miktarını elmanın tadına ve damak tadınıza göre ayarlayabilirsiniz.

Aynı şekilde kremanın şeker miktarını da damak tadınıza göre azaltıp çoğaltabilirsiniz. Deneyeceklere şimdiden afiyet olsun 😍😍😍😋😋 60b;😊😊😊👏🏻& #x1f44f;🏻👏🏻👍dz fb;👍🏻👍🏻❤&#x fe0f;❤️❤️❤þ 0f;❤️❤️❤️ ;

Tarife Ait Diğer Resimleri

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread